Hipnoza

Zapraszam serdecznie od II polowy 2018 roku do korzystania z możliwości hipnozy w ramach prowadzonej przeze mnie terapii.    

Obecnie zajmuje sie hipnoza w związku z fobiami (strach przed lataniem samolotem), z napięciem i ze stresem, z problemami ze snem oraz w przypadkach gdy klientowi potrzeba podniesienia poziomu pewności siebie w określonych sytuacjach życiowych.    

Hipnoterapia jest skutecznym narzędziem pod warunkiem, że klient jest zmotywowany do planowanych zmian i praca terapeutyczna nie polega wyłącznie na wysiłkach terapeuty.    

Bardzo istotnym elementem procesu korzystania z hipnozy w terapii jest zbudowanie odpowiedniej relacji pomiędzy klientem a terapeutą; relacji opartej na zaufaniu i na poczuciu bezpieczeństwa. Jest to szczególnie ważne, ponieważ autorytet i zaufanie do terapeuty w znacznym stopniu przekłada się na efekty terapeutyczne.    

Hipnoterapia charakteryzuje się bezpośrednią komunikacją z podświadomością osoby poddanej hipnozie. W praktyce hipnoterapeuta wywołuje zazwyczaj u klienta stan relaksu i wtedy wykorzystuje moc jego wyobraźni do wprowadzenia zmian. W hipnoterapii wykorzystuje się szeroką gamę technik od opowiadania historii czy wprowadzania indywidualnie dobranych metafor i symboli, po użycie bezpośrednich sugestii nt korzystnych zmian.  

Jestem Praktykujacym Członkiem (Practitioner Member) organizacji GHR (Brytyjski Rejestr Hipnoterapii) czyli Brytyjskiej organizacji zrzeszającej praktyków zawodu hipnoterapeuty w Wielkiej Brytanii.

Wiecej o hipnozie napisano na stronie Polskiego Instytutu Hipnozy