Opłaty

Istnieją duże różnice w nastawieniu ludzi do kwestii opłat za terapię. Jedni wychodzą z założenia, że opłaty za terapię sa nieodzownie związane z inwestycja terapeuty w studia i szkolenia zawodowe. Inni uważają, że cieżko im  przychodzi zaakceptowanie płacnia za czyjąś uwagę i troskę. Trudności w zaakceptowaniu płacenia za terapię mogą w tym kontekście oparte być na powszechnym przekonaniu, że uwaga i troska powinny być dane jednemu człowiekowi przez drugiego człowieka w sposób naturalny i bezwarunkowy.

Freud oraz inni autorzy prac psychoanalitycznych uważali, że opłata „ofiarna” jest bardzo ważną cześcią procesu terapeutycznego. Byli oni przekonani, że uiszczanie opłat za terapię poprawia zaangażowanie pacjenta w proces leczenia, daje motywację do zakończenia terapii oraz pozwala pacjentowi na postrzeganie związku terapeutycznego z perspektywy rzeczywistości rynkowej, w której jest on zakotwiczony.
 

Źródło: tłumaczenie własne fragmentu artykułu „Za odpłatnością czy bez?” autorstwa Dannie Rosenhammer opublikowanego w „Therapy Today” w kwietniu 2013

Jeśli samodzielny wybór, elastyczność, poufność i autonomia są dla Ciebie ważne, powinieneś rozważyć możliwość płacenia za własne leczenie psychoterapeutyczne. Może to być najlepsza inwestycja na przyszłość jakiej kiedykolwiek dokonasz[Howie Lambert, Ph.D.]

Ceny za spotkania w Londynie; sesja-spotkanie twarza w twarz trwa 50 min i kosztuje dla klienta indywidualnego £60, dla par £70 (kwiecien 2022+).

Ceny za spotkania w Rochester: dla klienta indywidualnego £50, dla par £60 (kwiecien 2022+).

Ceny za spotkania organizowane przez prywatne ubezpieczenie zdrowotne moga byc troche wyzsze niz ceny standardowe j.w. z racji dodatkowych dokumentow wymaganych do monitoringu postepow w leczeniu oraz do fakturowania.

Spotkania sa zwykle organizowane raz na tydzien.


Sesje telefoniczne lub Skype sa dostepne po uprzednim uzgodnieniu warunkow i dokonaniu przedplaty na wskazane konto bankowe.


Nie odbieram telefonow wykonanych z zastrzezonego numeru telefonu.